Chcem sa objednať

Ako pripraviť dieťa na stretnutie

Autisti Prešov

Počas diagnostického stretnutia u nás je vhodné, aby bolo dieťa oblečené a obuté pohodlne – prineste mu na prezutie papuče a pokojne môže prísť v domácom oblečení.

Chceme Vás poprosiť, najmä ak k nám idete s malým dieťaťom (resp. s dieťaťom, ktoré má strach z nového prostredia), aby ste ho na stretnutie s nami vopred pripravili vhodnou formou. Prosíme, nehovorte dieťaťu, že ide k pani doktorke, zvykne to vyvolať zbytočný stres a úzkosť. Namiesto toho môžete napr. povedať, že idete na návštevu, zahrať sa s novými tetami. Naše prostredie je prispôsobené na takýto spôsob diagnostiky, takže namiesto pani doktorky v bielom plášti tu Vaše dieťa ozaj nájde „tety“ (psychologička a špeciálna pedagogička), ktoré vedú diagnostiku formou hry v priestoroch pripomínajúcich škôlku.
Ak k nám idete so starším dieťaťom – školákom môžete mu povedať, že sa ide porozprávať, pozerať obrázky, riešiť hádanky/hlavolamy, prípadne, ak ide o mladšie dieťa, tiež sa zahrať.

Veľmi Vám odporúčame ukázať dieťaťu aj fotky našich priestorov, aby vedelo, čo ho čaká. Tieto fotky nájdete na našej internetovej stránke, v časti „O nás – Naše centrum“ a v prípade potreby si ich môžete vytlačiť a sprevádzať pomocou nich dieťa v deň diagnostického stretnutia.

Taktiež Vás prosíme, aby ste dieťa už dopredu NEpripravovali na naše stretnutie slovami „neboj sa, nemáš sa čoho báť“, prípadne „neboj sa, veď nedostaneš injekciu“. Dieťa je po takýchto slovách v strehu a paradoxne, začne sa báť. Samozrejme, to neplatí, ak sa dieťa samo začne viditeľne báť, vtedy je na mieste ho upokojiť.

Veríme, že sa nám spoločnými silami podarí pripraviť dieťa na stretnutie u nás tak, aby sa tu cítilo čo najpríjemnejšie.

Hore